Seria Dermedic EMOLIENT

Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Nowa seria Dermedic EMOLIENT to cztery produkty: olejek do kąpieli, lotion do ciała, krem do rąk oraz ochrony krem nawilżający.

Wyjątkowa receptura kosmetyków dzięki nowym technologiom została dobrana tak precyzyjnie, by łagodzić nieprzyjemne objawy suchości skóry.

Poszczególne produkty serii EMOLIENT zawierają cenne składniki: glicerynę, lanolinę, masło Shea, olej z oliwej lub ekstrakt z jęczmienia, które działają kojąco i łagodząco, silnie nawilżają, zmiękczają i regenerują naskórek. Emolienty (łac. emollier –zmiękczać) są szczególnie zalecane przez dermatologów, gdyż pełnią rolę zastępczej bariery ochronnej skóry, zatrzymując wodę w naskórku i chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami i alergenami.

1. Olejek do kąpieli
Składniki aktywne: łagodny środek kondycjonujący skórę, ciekła parafina, olej migdałowy, witamina E,
Odpowiednia kompozycja składników aktywnych delikatnie oczyszcza skórę nie podrażniając jej. Olej migdałowy dzięki swym właściwościom natłuszczającym i zmiękczającym poprawia elastyczność skóry, eliminując uczucie ściągania. Ze względu na właściwości łagodzące  przywraca komfort skórze suchej i podrażnionej. Forma olejku tworząca w wodzie mleczną dyspersję, która wzmacnia barierę ochronną skóry, nie pozostawiając na niej tłustego filmu. 
Rezultat: poprawa elastyczności skóry, działanie nawilżająco-kojące

2. Lotion do ciała
Składnik aktywne: Pochodna z jęczmienia i oleju arganowego, Masło Shea, D-panthenol, Olej z oliwek, Allantoina, Gliceryna
Delikatna i lekka  konsystencja  stworzona na bazie zaawansowanych technologicznie składników emolientowych dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych
i przywraca jej jędrność. Masło Shea zapewnia skórze intensywne i długotrwałe nawilżenie. W połączeniu z alantoiną działa kojąco, łagodzi uczucie ściągania oraz eliminuje dyskomfort suchej skóry. Ekstrakt z jęczmienia, dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, naturalnie wpływa na odbudowę bariery lipidowej skóry. Działa łagodząco na zmęczoną skórę oraz wspomaga odnowę komórkową, przez co skóra odzyskuje zdrowy jednolity koloryt.
Rezultat: działanie kojące, natłuszczające
i nawilżające

3. Krem do rąk
Składniki aktywne:
Lanolina o bardzo wysokiej czystości (Medilan), Witamina E, Olej  z Oliwek, Alantoina, Gliceryna
Aktywna formuła składników nawilżająco-regenerujących chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych
i zmniejsza skłonność do podrażnień. Olej z oliwek zawarty w kremie, polecany jest szczególnie do pielęgnacji skóry suchej
i wrażliwej. Zastosowana w kremie lanolina o bardzo wysokiej czystości silnie nawilża i zmiękcza naskórek. Bardzo dobrze penetruje wierzchnie warstwy naskórka, uzupełnia barierę lipidową oraz hamuje transepidermalną utratę wody. Krem szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu.
Rezultat: nawilżona, zregenerowana i chroniona skóra rąk
 
4. Ochronny krem nawilżający
Składnik aktywne:
Gliceryna, Masło Shea, Sensiva S.C. 50, Skwalan, Dry Flo PC
Krem polecany jest do skóry wrażliwej atopowej i alergicznej. Skutecznie łagodzi podrażnienia skóry, powprawia jej elastyczność oraz przyspiesza regenerację naskórka. Synergiczne działanie skwalanu i alkilowej pochodnej gliceryny zwiększa i przyśpiesza przenikanie innych składników aktywnych przez skórę oraz zmniejsza utratę wody. Masło Shea długotrwale natłuszcza i nawilża skórę oraz tworzy barierę ochronną wzmacniając naturalny płaszcz lipidowy. Krem nie wykazuje właściwości drażniących i uczulających.
Rezultat: chroniona, natłuszczona i nawilżona skóra
 

data ostatniej modyfikacji: 2011-12-01 10:04:35
Komentarze
Polityka Prywatności