Jesień to czas regeneracji skóry po lecie. Pierwszym krokiem zadbania o ciało w domowym zaciszu jest peeling. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt, skoro wciąż producenci kosmetyków zaskakują nas kolejnymi nowościami?
Peelingi myjące, gruboziarniste, enzymatyczne czy antycellulitowe - stoimy przed półką pełną różnokolorowych opakowań i nie jest łatwo dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Wiemy, że peelingi złuszczają obumarły naskórek i wygładzają skórę. Po ich zastosowaniu kremy i balsamy lepiej się wchłaniają, a przez to ich działanie jest silniejsze. Jednak jest jeszcze wiele tajemnic, jakie mają przed nami peelingi, dlatego warto, byśmy już teraz je poznały.
Peeling gruboziarnisty – dzięki grubym drobinkom ma silne działanie ścierające. Doskonale usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Po użyciu skóra jest wygładzona i odświeżona. Stosuje się go nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Peeling nakłada się na zwilżoną skórę i masuje kolistymi ruchami. Taki masaż poprawia dodatkowo krążenie i działa pobudzająco dla regeneracji skóry.
Peeling myjący –
mimo, iż pozornie może być kojarzony
z peelingiem gruboziarnistym ma trochę
inne działanie. To połączenie żelu pod prysznic i peelingu o bardzo delikatnych
drobinkach, dzięki czemu może być stosowany nawet kilka razy
w tygodniu, jako
produkt do mycia. Delikatnie ściera i wygładza naskórek oraz nawilża już
podczas mycia. Dzięki niemu skóra jest lepiej dotleniona i szybciej się
regeneruje.
Peeling antycellulitowy – podobnie jak tradycyjny peeling gruboziarnisty posiada grube drobinki ścierające, które doskonale usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Dodatkowo zawiera substancje poprawiające elastyczność i napięcie skóry, takie jak na przykład ekstrakt z kawy. Można go stosować 2-3 razy w tygodniu. Podobnie jak peeling gruboziarnisty nakłada się go na zwilżoną skórę i masuje kolistymi ruchami. Taki masaż poprawia dodatkowo krążenie i działa pobudzająco dla regeneracji skóry.
Peeling enzymatyczny
- peeling enzymatyczny stosuje się głownie do twarzy, zazwyczaj przy cerach
suchych, wrażliwych
i naczyniowych. Jego działanie jest niezwykle delikatne,
w
przeciwieństwie do peelingu mechanicznego, nie podrażnia on skóry. Działanie
takiego preparatu opiera się na złuszczającym działaniu enzymów roślinnych.
Peeling enzymatyczny usuwa łój
i martwe komórki naskórka, dzięki czemu cera
staje się wygładzona i nabiera zdrowego kolorytu. Peeling taki nakłada się na twarz
jak maseczkę i spłukuje po czasie podanym na opakowaniu. Stosuje się go nie
częściej niż raz w tygodniu.