Przedłużanie

Przedłużanie paznokci

Ostatnio jeden z coraz to popularniejszych tematów to przedłużanie paznokci. Jak przedłużać, na czym to polega, techniki i sposoby na to, aby mieć długie, zdrowe paznokcie, jak te długie paznokcie wzmocnić, 8.gifaby cieszyć się nimi jak najdłużej, a także domowe sposoby na nagłe wypadki.

Przedłużanie paznokci

Sztuczne paznokcie to nie tylko długie i bajecznie kolorowe szpony - mogą też wyglądać zupełnie naturalnie.

Za pomocą rozmaitych technik można np. wydłużyć krótkie paznokcie lub naprawić naderwane końcówki. Zabiegi te możemy wykonywać samodzielnie w domu lub u dobrej manikiurzystki.

Systemy modelowania paznokci

Wyróżnia się trzy systemy przedłużania, wzmacniania lub reperowania paznokci na bazie żelu, zawierającego kwas akrylowy:

  • Proszek (tzw. puder akrylowy) + płyn (tzw. acrylic liquid)
  • Żel światłoutwardzalny
  • Materiał + żel (niekoniecznie światłoutwardzalny).

W systemie światłoutwardzalnym na paznokieć nakłada się gotowy żel, który następnie utwardza się pod specjalną lampą. W pozostałych przypadkach stylistka samodzielnie miesza składniki masy, 9.gifktóre po nałożeniu na paznokieć twardnieją w trakcie wysychania.

Przy wybieraniu systemu modelowania paznokci najlepiej zdać się na specjalistę. Za niewielką opłatą lub nawet bezpłatnie w każdym studiu założą nam sztuczny paznokieć na próbę. Gdy zorientujemy się, jak nasze paznokcie reagują na poszczególne systemy modelowania, możemy też oczywiście robić to samodzielnie. Potrzebny sprzęt dostaniemy w specjalistycznych sklepach.

Techniki modelowania paznokci

Istnieją trzy podstawowe techniki przedłużania paznokci: tipsy (na naturalne paznokcie nakleja się płytki z tworzywa sztucznego), przedłużanie na szablonie (za pomocą szablonu modeluje się nowe paznokcie żelem lub akrylem), modelowanie materiałem (płytkę paznokcia wzmacnia się jedwabiem lub tzw. Fiberglasem).


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
WSAiB_baner_220x300px.gif
wsf_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Hala Sportowa - Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Ewelina Gepert
miniatura
Polityka Prywatności