Przedłużanie

Przedłużanie paznokci

Ostatnio jeden z coraz to popularniejszych tematów to przedłużanie paznokci. Jak przedłużać, na czym to polega, techniki i sposoby na to, aby mieć długie, zdrowe paznokcie, jak te długie paznokcie wzmocnić, 8.gifaby cieszyć się nimi jak najdłużej, a także domowe sposoby na nagłe wypadki.

Przedłużanie paznokci

Sztuczne paznokcie to nie tylko długie i bajecznie kolorowe szpony - mogą też wyglądać zupełnie naturalnie.

Za pomocą rozmaitych technik można np. wydłużyć krótkie paznokcie lub naprawić naderwane końcówki. Zabiegi te możemy wykonywać samodzielnie w domu lub u dobrej manikiurzystki.

Systemy modelowania paznokci

Wyróżnia się trzy systemy przedłużania, wzmacniania lub reperowania paznokci na bazie żelu, zawierającego kwas akrylowy:

  • Proszek (tzw. puder akrylowy) + płyn (tzw. acrylic liquid)
  • Żel światłoutwardzalny
  • Materiał + żel (niekoniecznie światłoutwardzalny).

W systemie światłoutwardzalnym na paznokieć nakłada się gotowy żel, który następnie utwardza się pod specjalną lampą. W pozostałych przypadkach stylistka samodzielnie miesza składniki masy, 9.gifktóre po nałożeniu na paznokieć twardnieją w trakcie wysychania.

Przy wybieraniu systemu modelowania paznokci najlepiej zdać się na specjalistę. Za niewielką opłatą lub nawet bezpłatnie w każdym studiu założą nam sztuczny paznokieć na próbę. Gdy zorientujemy się, jak nasze paznokcie reagują na poszczególne systemy modelowania, możemy też oczywiście robić to samodzielnie. Potrzebny sprzęt dostaniemy w specjalistycznych sklepach.

Techniki modelowania paznokci

Istnieją trzy podstawowe techniki przedłużania paznokci: tipsy (na naturalne paznokcie nakleja się płytki z tworzywa sztucznego), przedłużanie na szablonie (za pomocą szablonu modeluje się nowe paznokcie żelem lub akrylem), modelowanie materiałem (płytkę paznokcia wzmacnia się jedwabiem lub tzw. Fiberglasem).

Polityka Prywatności