Przywróć spojrzenie życiu

Ważne, aby zrozumieć, dlaczego pielęgnacja oczu wymaga odrębnego sposobu postępowania i produktów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji tej okolicy. Naskórek w tym miejscu jest cieniutki jak skrzydło motyla, mniej elastyczny i niemal pozbawiony gruczołu łojowego. Łatwo się przesusza, szybciej obserwujemy tu pojawiające się zmarszczki i bardzo łatwo o podrażnienia, niemal bez powodu.

Używając obrazowego porównania - naskórek wokół oczu można porównać do jedwabiu, a naskórek pozostałej części twarzy i szyi do bawełny (nie można ich oczywiście prać w tej samej temperaturze i środku piorącym). 4.gifPodobnie jest z naskórkiem - zaleca się stosowanie odrębnych, specjalnie zaprojektowanych produktów do pielęgnacji okolicy oczu, aby nie obciążyć i nie uszkodzić delikatnego naskórka. Demakijaż powinien być wykonany preparatem nawilżającym, o bogatej konsystencji, dającej odpowiedni poślizg, zapobiegający rozciąganiu naskórka i przede wszystkim pozbawionym podrażniających substancji zapachowych i barwników. Takie kryteria spełnia Emulsja do demakijażu oczu Daily Cleansers.

Częstym problemem są także obrzęknięte powieki i "woreczki" lub cienie pod oczami. Przyczyną są zastoje limfatyczne. Tutaj konieczne są składniki działające jak delikatny drenaż limfatyczny - minimalizujące opuchnięcia oraz składniki rozświetlające skórę. Pamiętajmy też, że nakładanie zbyt dużej ilości preparatu pod oczy i na powieki także sprzyja powstawaniu szpecących "poduszeczek", które możemy zaobserwować szczególnie po przebudzeniu.Wielkim sprzymierzeńcą w walce z widocznymi oznakami upływającego czasu są witaminy.

Ważne także jest to, aby konsystencja produktu odpowiadała aktualnym potrzebom skóry i indywidualnym upodobaniom. W każdym jednak przypadku powinna być lekka i idealnie się wchłaniać, aby wykonany później makijaż był świeży i trwały przez wiele godzin. Zatem w zależności od potrzeb i kondycji skóry sięgamy po Żel pod oczy Age Defying w przypadku zapobiegania lub Krem pod oczy Total Effects w przypadku zwalczania oznak upływającego czasu.

źródło: OLAY

Polityka Prywatności