Cienie do powiek

Cienie do powiek najlepiej nakładać na lekko przypudrowane uprzednio powieki pokryte cieniutką warstewką podkładu. Dzięki temu makijaż będzie trwalszy, unikniemy zbierania się cienia w załamaniu powiek i o wiele łatwiej nam będzie go wykonać.

Na rynku dostępne są przede wszystkim 4 rodzaje cieni:
* Puder
* Krem
* Sztyft
* Do nakładania na mokro.

Wybór rodzaju cienia zależy wyłącznie od Was. 9.gifOczywiście każdy z rodzai ma swoje "specjalne" właściwości, np. cień w kremie nie osypuje się tak jak cień w pudrze, ale nakłada się go inaczej. Wybór należy do Was.

Nakładanie cieni jest stosunkowo proste. Cienie pudrowe nakładamy pędzelkiem, aplikatorem z gąbka lub po prostu palcem. Najlepszą metodą jest jednak pędzelek - pozwala dokładnie położyć na powiekę tyle cienia, ile chcemy, co zapobiega jego osypywaniu się, tam gdzie chcemy i pozwala ładnie wycieniować oko. Do nakładania cieni w kremie stosuje się specjalne gąbeczki. Należy pamiętać o technice nakładania. Jeżeli mamy zamiar użyć więcej niż jednego koloru należy najpierw położyć jaśniejszy kolor, a następnie ciemniejszy. Należy pamiętać o dokładnym roztarciu linii pomiędzy kolorami, aby kolory przechodziły delikatnie i stopniowo. Do tego celu można pomóc sobie specjalnym pędzelkiem, czy choćby patyczkiem kosmetycznym.

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór koloru. Kolor dobiera się odpowiednio do koloru tęczówki.

Zazwyczaj wybiera się:
* Do niebieskich lub szarych tęczówek - róże, brązy.
* Do zielonych tęczówek - fiolety, czerwień, brązy.
* Do brązowych tęczówek - róże, zielenie.

Ale nie jest to regułą. Warto spróbować wszystkich kolorów i wybrać ten, w którym wyglądamy i czujemy się najlepiej.

źródło
Polityka Prywatności