Puder

Puder kompaktowy jest niezastąpiony i doskonały, gdy w ciągu dnia musisz szybko przypudrować błyszczący nos.

Puder sypki to idealne dopełnienie makijażu. Nadaje się zarówno do makijażu dziennego, wieczorowego oraz na specjalną okazję. Nanosi się równomiernie, dokładnie i delikatnie. Dopasowuje się do podkładu. Za jego pomocą można wywołać korzystne efekty optyczne.

Puder sypki najszybciej i najdokładniej nakłada się grubym pędzlem z długim uchwytem. 8.gifTego rodzaju pudry wymagają nieco innej aplikacji. Nałóż pędzlem niewielką ilość pudru na lekko przymkniętą dłoń. Następnie trzymając pędzel pionowo popukaj nim parę razy, tak aby puder dobrze się rozłożył i opadł jego nadmiar. Teraz możesz przystąpić do nakładania pudru na twarz. Zaczynaj od góry do dołu w kierunku wzrostu mieszka włosowego na twarzy. Nigdy nie pudruj twarzy w kierunku odwrotnym, bo zamiast jedwabiście gładkiej powierzchni twarzy uzyskasz przesadzony, nienaturalnie wyglądający efekt.

Oprócz pędzla do aplikacji możesz użyć również puszku do pudru. Pamiętaj by nałożyć na twarz naprawdę cienką warstwę pudru musisz w pierwszej kolejności nabrać puszkiem puder z pudełeczka, a następnie przycisnąć go do wierzchu dłoni tak, by puder dobrze wcisnął się w puszek. Dopiero teraz możesz zacząć delikatnie pudrować, dotykając puszkiem poszczególnych partii twarzy. Pamiętaj by przy aplikacji pudru puszkiem nigdy go nie wcierać. Do cery tłustej zamiast puszka lepiej jest używać tamponików z waty.

Jeśli masz problem ze świecącą skórą w ciągu dnia, najlepiej jest w takiej sytuacji używać bibułek matujących lub po prostu chusteczki higienicznej. 9.gifPrzyciśnij ją do błyszczącego miejsca i delikatnie zbierz tłuszcz z twarzy. Następnie małym płaskim puszkiem nanieś niewielką ilość pudru przyciskając go do twarzy, ale nie wcierając. Tak poprawiony makijaż będzie wyglądał dobrze.

Jeżeli chodzi o dobór właściwego koloru pudru to jest jedna podstawowa zasada. Podkład i puder powinny mieć ten sam odcień. Alternatywą jest używanie neutralnego pudru transparentnego. Puder ten doskonale utrwala makijaż i matuje skórę.

Jeśli masz zamiar używać pudru z błyszczącymi drobinkami pamiętaj, że taki puder dobrze wygląda tylko na nieskazitelnie gładkiej twarzy i czystej cerze. Połysk niestety podkreśla pory, nierówności skóry i zmarszczki. Jeżeli nałożyłaś zbyt dużo pudru, zmieć go czystym pędzlem pamiętając o właściwym kierunku to znaczy zawsze od góry do dołu.

Jeżeli zbyt mocno lub nierówno nałożyłaś róż na policzki lub cień na powieki to przypudruj całą twarz jeszcze raz. Jeżeli masz problem z sypiącymi (kruszącymi się) cieniami to przypudruj przed malowaniem oka dolną powiekę. Gdy w czasie wykonywania makijażu spadną na skórę drobinki cieni lub tuszu wystarczy tylko zmieść pędzlem nadmiar pudru, a powierzchnia poniżej dolnej powiek pozostanie niezabrudzona.

źródło: magazyn EMAKEUP
Polityka Prywatności