- Skóra tłusta

Jak rozpoznać skórę tłustą lub mieszaną?

Skóra tłusta zwykle jest grubsza, z rozszerzonymi porami, oleista i błyszcząca, ma zmęczony wygląd. Jest to wynikiem nadmiaru sebum, który prowadzi do częstego występowania na skórze zaskórników lub krost, zwykle występujących na środkowych partiach twarzy: na czole, nosie i brodzie.

Jak najlepiej oczyszczać skórę tłustą lub mieszaną?

Systematycznie, codziennie wieczorem i rano, oczyszczaj twarz i/lub zmywaj makijaż łagodnym środkiem nienaruszającym bariery hydrolipidowej skóry. 7.gifNastępnie ostrożnie osuszaj skórę bez tarcia jej. Oprócz tego, nigdy nie dotykaj skóry ani zmian skórnych, ponieważ może to tylko pogorszyć ich stan i zakończyć się trwałymi bliznami.

Jak pielęgnować skórę tłustą lub mieszaną?

Bądź systematyczny, wytrwały i cierpliwy. Codziennie stosuj odpowiednie środki do pielęgnacji skóry. Nie zniechęcaj się, kiedy na skórze pojawi się jakiś wyprysk: są to zaskórniki, które pozbywają się nadmiaru sebum.

Czy można nakładać makijaż na skórę tłustą lub mieszaną?

Tak, jeżeli stosujesz produkty odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry i takie, które nie powodują powstawania zaskórników. Ale uważaj: jest niezwykle ważne, aby wszystkie kosmetyki dokładnie zmyć! Wybierz do tego celu specjalne, łagodne produkty o właściwościach oczyszczających.

źródło: Bioderma

Polityka Prywatności