Rodzaje lakierów

Lakier do paznokci - typy lakierów

Typy lakierów do paznokci:
* lakiery transparentne - prześwituje przez nie płytka, służą min. do manikiuru francuskiego
* lakiery matowe - mocno kryjące, bez połysku.
* lakiery perłowe - kryją słabiej od lakierów matowych.
* lakiery opalizujące - lakier zmienia kolor, w zależności od konta padania światła.
* lakiery z brokatem i ozdobnymi opiłkami.
* utwardzające - powinny zawierać wzmacniający krzem lub wapń, które spajają włókna5.gif keratyny decydujące o twardości paznokcia. Sprawdzaj, czy lakiery utrwalające mają w składzie formaldehyd i toluen. Wdychanie ich jest szkodliwe.
* Trwałe, bo elastyczne - ich podstawowym składnikiem jest żywica. Dodaje się do niej substancje, które sprawiają, że warstwa lakieru na paznokciu jest elastyczna, dzięki czemu nie odpryskuje aż do 5 dni.
* Szybko schnące - wysychają bardzo szybko, w ciągu jednej minuty. Zazwyczaj zawierają więcej pigmentów, dzięki czemu wystarczy jedna warstwa, by dobrze pokryć paznokieć. Niestety, nie zawsze są one trwałe.
* Antyalergiczne - powinny być bezzapachowe i w pastelowych kolorach - ciemne barwniki bardziej uczulają. Nie ma w nich wysuszających substancji, które zwiększają łamliwość paznokci: toluenu, niklu.

Lakiery do paznokci są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwi nam dobranie koloru nie tylko do koloru ubrania, ale również do naszego nastroju.

Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze koloru emalii: małe i krótkie paznokcie wyglądają niekorzystnie pokryte ciemnym kolorem, lakiery perłowe podkreślają wszystkie niedoskonałości płytki, czy przebarwienia skóry.


Polityka Prywatności