Wybór lakieru

Zasady o których warto pamiętać przy wyborze lakieru do paznokci


  • Kolor lakieru powinien harmonizować z barwą ubioru. Jeśli wkładasz czerwoną sukienkę, zrezygnuj z lakieru w kolorze amarantowym. 7.gifMożesz oczywiście dobrać kolor kontrastowo lub zdecydować się na francuski manicure. Kolor w tej samej tonacji należy do klasyki.
  • Osoby, które mają jasną karnację, powinny wybierać lakiery pastelowe, ponieważ ciemne kolory poskreślają jej bladość. Przy ciemnej karnacji dobierz odcień lakieru do kolory skóry, unikając kontrastu. Jeśli masz karnację szaro-ziemistą, unikaj kolorów zimnych - stosuj lakiery w tonacjach ciepłych, ale nie agresywnych.
  • Kolor lakieru można też dobrać do włosów. Brunetka będzie dobrze wyglądała z lakierem w odcieniach bordo albo czerwonym, podczas gdy blondynkom lepiej pasują róże i beże.
  • Jeśli masz krótkie, grube palce i szerokie paznokcie, najlepsze dla ciebie będą kolory jasne. Nie rzucają się w oczy i nie uwydatniają kształtu płytki. Lakiery w intensywnych kolorach dobrze prezentują się jedynie na nieskazitelnie pięknych rękach, smukłych palcach i paznokciach.
  • Dobrze jest od czasu do czasu poszaleć z kolorem lakieru. Na przykład dobrać odcień do nastroju, albo zaskoczyć znajomych na imprezie jakimś wyszukanym wzorem.

Modne paznokcie !

Modne jest zdobienie paznokci. Kalkomanie, koraliki, brokaty kuszą bogactwem kolorów i wzorów. Paznokcie możemy malować w paski, kwiatki, obrazki itp. 6.gifNawet każdy inaczej! Warto jednak pamiętać, że taka ekstrawagancja na paznokciach w szkole czy pracy jest nie na miejscu. Ważną sprawą jest zachowanie umiaru: im subtelniejsze ozdoby, tym lepiej. Dlatego ozdoba twoich paznokci musi być niezwykle precyzyjna, dobrana do okazji i do ubrania. Najlepiej jest wykonać zdobienie na palcu jednej dłoni albo na tym samym paznokciu u obu dłoni, np. na palcach serdecznych. Trudno bowiem zrobić identyczną kompozycję na wszystkich płytkach paznokciowych. Na eleganckim przyjęciu, balu sylwestrowym czy weselu mały brylancik zrobi większe wrażenie niż paznokcie grubo obsypane brokatem.

Polityka Prywatności