Szwajcarska marka kosmetyków Skincode wchodzi na polski rynek
Kobieta/mężczyzna: dla kobiet
Skincode to szwajcarska marka innowacyjnych kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała. Głównym założeniem, znanej w ponad 40 krajach na świecie marki kosmetyków Skincode, jest czerpanie tego, co najlepsze z natury.
Wszystkie składniki aktywne pozyskiwane są z roślin i dodawane do kosmetyków w swojej najczystszej postaci. W sprzedaży dostępne są 3 linie kosmetyków: Skincode Essentials, Skincode Essentials Age Lab oraz Skincode Exclusive.
Marka Skincode stworzona została w 1998 roku w Szwajcarii. Powstała z połączenia najlepszego szwajcarskiego dziedzictwa z zaawansowaną wiedzą medyczną. Skincode oferuje nowoczesne preparaty odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, których formuła opracowywana jest we współpracy z najlepszymi specjalistami, m.in. z Kliniką Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu.
Skincode oferuje 3 linie kosmetyków, przeznaczone do pielęgnacji różnych rodzajów skóry, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Są to:
Skincode Essentials
Skincode Essentials Age Lab
Skincode Exclusive
Innowacyjna linia dermo kosmetyków Skincode Essentials powstała na bazie współpracy firmy Skincode i Kliniki Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu. Skincode Essentials to kosmetyki, których skład jest w 100% wolny od środków zapachowych, konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji pochodzenia zwierzęcego. Linia Skincode Essentials zawiera produkty odpowiadające wszystkim potrzebom skóry, od oczyszczania po działanie spowalniające proces starzenia, od nawilżania po rozświetlanie, a nawet rozjaśnianie. Kosmetyki Skincode Essentials dostarczają skórze wszystko to, czego potrzebuje, bez niepotrzebnych dodatków i zaspokaja potrzeby każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej.
Składnikiem aktywnym użytym w najwyższym stężeniu jest CM-Glucan. Został on pozyskany z drożdży piekarskich i stanowi rozpuszczalną w wodzie formę betaglukanu (odkryty w 1941 r.), która nie powoduje podrażnień, nawet u osób uczulonych na drożdże. Składnik ten stosowany jest w dermatologii w preparatach wspomagających proces gojenia skóry, np. po poparzeniu, w preparatach łagodzących stany zapalne, czy nawet
w onkologii.
W wyniku połączenia dwóch obszarów wiedzy z zakresu medycyny post-operacyjnej i dermatologii powstała seria Skincode Essentials Age Lab – łącząca zagadnienia piękna i zdrowia. Jest to pierwsza seria dermo kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, która zachowuje się i „myśli” dokładnie jak skóra, wiedząc doskonale, gdzie, jak i kiedy zadziałać.
W serii Age Lab połączono dwie technologie: Technologię Cofania Czasu (CM-Glucan zastosowano w najwyższym możliwym stężeniu) oraz Technologię Warstwową (struktura preparatu przypomina budowę skóry). Innowacyjny system Technologii Warstwowej pozwala naśladować preparatowi strukturę skóry, a dzięki temu zachowywać się jak ona. Stworzenie Technologii Warstwowej pozwala na wprowadzenie do skóry, za pomocą preparatów z serii Age Lab wielu korzystnie działających na nią składników, jednocześnie chroniących ją przed działaniem stresu
i agresywnymi czynnikami środowiska. Preparaty z tej serii przeznaczone są do cery suchej i bardzo suchej, także wrażliwej.
„Jako doświadczony dermatolog z całą odpowiedzialnością mogę polecić linię Skincode Essentials. Jej najważniejszą zaletą jest bardzo niski potencjał uczuleniowy. Po przestudiowaniu listy składników doszedłem do wniosku, iż jest to najczystsza w swojej postaci linia kosmetyków jaką znam, obecnie dostępna na rynku. Dlatego też kosmetyki te mogą być stosowane na różnego rodzaju skórze, nawet najbardziej wrażliwej. Wyniki wielu badań dowodzą, iż proces starzenia się skóry może zostać powstrzymany poprzez ochronę przeciwsłoneczną i nawilżanie, co zapewniają kosmetyki z linii Skincode Essentials. Dzięki zawarciu składników o właściwościach mocno nawilżających oraz faktorów przeciwsłonecznych problem przesuszonej skóry oraz foto-starzenia się skóry został w znacznym stopniu zredukowany.” – przekonuje dr Roland Böni, dermatolog z Kliniki Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu, ekspert marki Skincode.
Linia Skincode Exclusive przeznaczona jest dla cery dojrzałej i umożliwia regenerację komórek skóry. Udowodnione przyspieszanie odnowy komórek umożliwia redukcję zarówno drobnych, jak i głębokich zmarszczek. Efekty widoczne są już po 11 dniach* stosowania. Dodatkowo preparaty chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i wolnych rodników. Jednocześnie kosmetyki długotrwale nawilżają skórę i stymulują jej podstawowe funkcje.
Podstawowym składnikiem aktywnym linii Skincode Exclusive jest innowacyjny Kompleks ACR (Active Cellular Regenerating Complex). Zawiera on aktywne składniki, w 100% pochodzenia roślinnego (enzymy, proteiny, aminokwasy, witaminy), doskonale zastępuje placentę pozyskiwaną z łożyska ludzkiego lub zwierzęcego (znaną z silnych właściwości odbudowujących, odżywczych i regenerujących), która stymuluje komórki do regeneracji. Kompleks ACR silnie pobudza regenerację komórkową skóry i wspomaga jej metabolizm, zatrzymuje proces starzenia się skóry i odznacza się doskonałą tolerancją przez skórę.
„Jestem dumny, że kosmetyki Skincode są już w Polsce. Od ponad 10 lat staramy się zrozumieć i zaspokoić potrzeby oraz oczekiwania kobiet na całym świecie. Naszym Klientkom nie obiecujemy cudów, ale gwarantujemy efekty. Wierzę, że Polki pokochają kosmetyki Skincode, bo to nowa jakość na rynku kosmetycznym.” – mówi Książę Niclas Michael Erik Mikhailovitch Massalsky, właściciel marki Skincode.
„Cieszymy się, że marka Skincode jest wreszcie dostępna na polskim rynku. Jestem przekonany, że zaawansowana technologia i najczystsze, naturalne składniki wykorzystane w produktach Skincode zostaną docenione przez konsumentów.”– mówi Piotr Latawiec, Członek Zarządu CF CEFARM SA, wyłącznego dystrybutora marki Skincode w Polsce.
Produkty dostępne są w wybranych aptekach na terenie kraju, także w aptece internetowej Centrali Farmaceutycznej CEFARM SA . Wyłącznym dystrybutorem marki Skincode jest Centrala Farmaceutyczna CEFARM SA.
ostatnia zmiana: 2011-02-03