Nowości kosmetyczne

Kategoria

Piękna opalenizna na letnie dni

Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Lato to pora, której bez wątpienia wyczekuje większość z nas. Urlopy, słońce i obowiązkowo modna jak zawsze opalenizna! Opalanie, mimo wielu zalet, niesie jednak ze sobą ryzyko chorób związanych z poparzeniami słonecznymi. Warto więc zainwestować w preparaty, które zapewnią naszej skórze ochronę i pozwolą cieszyć się nie tylko piękną, ale i zdrową opalenizną.

Promieniowanie słoneczne jest niezbędne dla funkcjonowania naszego organizmu. Wprawia nas w dobry nastrój, pobudza wydzielanie wielu hormonów, umożliwia syntezę witamin z grupy D. Dodatkowo zapewnia nam piękny wygląd. Jednak nadmierna ekspozycja na słońce może być źródłem wielu niepożądanych problemów. Wysuszenie skóry, przyspieszenie starzenia, poparzenia, a nawet pojawienie się zmian nowotworowych. Całe szczęście współczesna medycyna, idzie nam z pomocą i tworzy coraz doskonalsze formuły, które pomogą zadbać o zdrowie naszej skóry, bez konieczności rezygnowania z relaksu na plaży.

Do ziemi docierają dwa rodzaje promieniowania słonecznego: UVA i UVB (UVC jest zatrzymywane przez warstwę ozonową). 95% to promienie UVA, które są obecne przez cały rok i mogą powodować starzenie się skóry, zaburzenia pigmentacji, zmiany nowotworowe. Pozostałe 5% to promieniowanie UVB odpowiedzialne za opalanie się i poparzenia. Najprostszym sposobem ochrony naszej skóry są kremy z filtrami. Ich działanie polega na zmianie niebezpieczne promieniowanie UV w nieszkodliwą energię cieplną (filtry chemiczne) lub na tworzeniu warstwy ochronnej na skórze, która odbija i rozprasza promieniowanie (filtry mineralne).

Rekomendowane przez gwiazdy z Hollywood, produkty IS Clinical to bez wątpienia jedne z najskuteczniejszych środków ochronnych dostępnych na polskim rynku. Nawilżający krem Filtry Czynnie Leczące oprócz filtrów UVA/UVB, posiada również właściwości gojenia podrażnień skóry. Ich skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych – redukcja podrażnień o 53 procent w ciągu 24 godzin. Krem zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, pozostawiając ją jednocześnie gładką i miękką.


Na letnie dni IS Clinical proponuje również puder z filtrami UVA/UVB, który stanowi  „prawdziwą tarczę przeciwsłoneczną”. Puder znajduje się w wygodnym opakowaniu z wysuwanym pędzlem – zapewnia perfekcyjną aplikację, a przy tym idealnie sprawdza się w podróży. Kosmetyk jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i z każdym typem cery – jest bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej. Puder stanowi świetne wykończenie makijażu, zapewniając cerze estetyczny, matowy wygląd.


data ostatniej modyfikacji: 2012-07-06 11:06:43
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSEiTszczecin_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności