Lekkie nogi wiosną i latem – jak poradzić sobie z ich zmęczeniem

GEHWOL_BALSAM ODŚWIEŻAJĄCY I CHŁODZĄCY
Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Ciężkie, spuchnięte i bolące nogi to problem, z którym bardzo często borykają się osoby spędzające większość dnia w pozycji stojącej lub siedzącej. Pojawianiu się tej dolegliwości sprzyja brak ruchu oraz wysoka temperatura, pod wpływem której nadmiernie rozszerzają się żyły, krew płynie wolniej i zalega w naczyniach krwionośnych. Jak zregenerować nogi po ciężkim dniu pracy oraz co robić, aby w przyszłości uniknąć występowania tych objawów?

Mało aktywny tryb życia, który obecnie prowadzi większość z nas, nie jest łaskawy dla naszych nóg. Godziny spędzone za biurkiem, brak ruchu, nadwaga, używki czy długie podróże – to wszystko sprawia, że są one narażone na takie dolegliwości jak uczucie ciężkości i opuchlizna. Problemy te nasilają się, gdy na zewnątrz robi się ciepło. Wysoka temperatura nie sprzyja ich kondycji, tak jak i zmęczenie po długim dniu w pracy.

O czym warto pamiętać?

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów ciężkich nóg należy zrezygnować z butów na wysokim obcasie i zamienić je na płaskie, wygodne obuwie. Warto także unikać uciskających skarpetek czy rajstop, które są przeszkodą dla prawidłowego obiegu krwi. Jeżeli pracujemy w pozycji siedzącej to pamiętajmy, aby od czasu do czasu wykonywać ćwiczenia, na przykład zataczać kółeczka stopami lub wyciągać i zginać nogi. Pod ręką obowiązkowo powinna znaleźć się butelka z wodą. Picie co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody dziennie ułatwia oczyszczanie się organizmu z toksyn, dzięki czemu żyły funkcjonują sprawniej. Na koniec dnia naszym nogom przyda się z kolei spacer, który zrelaksuje i ułatwi krążenie krwi. W czasie urlopu zrezygnujmy z długich kąpieli słonecznych – wysoka temperatura sprzyja powstawaniu uczucia ciężkich nóg.

 

Preparaty, które przyniosą ulgę

Osobom borykającym się z nieprzyjemnym odczuciem ciężkich nóg szczególnie polecane są preparaty zawierające podwyższone stężenie mięty pieprzowej lub mentolu. Działają one odświeżająco i chłodząco, usuwając tym samym uczucie zmęczenia oraz pieczenia stóp. Takie właściwości posiada Balsam odświeżający i chłodzący do stóp i nóg Gehwol. Z kolei opuchlizny najłatwiej pozbyć się dzięki delikatnemu masażowi. Warto wykonać go przy pomocy balsamu (np. Balsamu pielęgnacyjnego do stóp i nóg Gehwol), który wzmocni nasze żyły, złagodzi takie dolegliwości jak puchnięcie nóg i zapewni natychmiastowe, przyjemne uczucie świeżości i lekkości. Po ciężkim dniu pracy naszym stopom przyda się także odprężająca kąpiel. Dodając do niej sól ziołową (np. z lawendą od GEHWOL) pobudzimy ukrwienie skóry. Kąpiel w letniej wodzie zmniejszy także tendencję do obrzęków.


data ostatniej modyfikacji: 2015-04-27 08:22:10
Komentarze
Polityka Prywatności