Jak zregenerować stopy po lecie? Postaw na odpowiednie nawilżenie

Krem Gehwol med. Lipidro
Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Po lecie nasze stopy są często zmęczone i wysuszone, a pięty popękane. Skąd takie problemy? Wzmożona potliwość stóp wywołana wysokimi temperaturami, chodzenie boso po plaży czy kilometry pokonane pieszo podczas wakacyjnych wypraw – to tylko część przyczyn słabej kondycji naszych stóp. Powakacyjna regeneracja, która przywróci im piękno i zdrowie powinna opierać się przede wszystkim na odpowiednim nawilżeniu.

Jak dochodzi do nadmiernego wysuszenia skóry?

W każdej chwili z położonych głębiej warstw naszej skóry wyparowuje woda. Jeżeli z powodu czynników wewnętrznych lub zewnętrznych dojdzie do zaburzenia równowagi pomiędzy jej utratą, a uzupełnianiem nasza skóra stanie się sucha i wrażliwa na zakażenia bakteryjne.

Dlaczego tak ważna jest równowaga?

Zdrowa skóra ma naturalne właściwości zapobiegania utracie wody. Organizm ludzki posiada bowiem "naturalne środki nawilżające", którymi są sole, kwasy organiczne oraz mocznik. Substancje te wiążą wodę w skórze. Niezwykle ważne są również tłuszcze, czyli lipidy, znajdujące się miedzy komórkami naskórka i łączące je między sobą. Aby zobrazować ich działanie można je porównać do zaprawy murarskiej, która spaja cegły. Dzięki nim powstaje mur, który chroni naszą skórę. Do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu potrzebna jest także woda. Tylko równowaga pomiędzy zawartością wody i lipidów stwarza optymalne warunki do ochrony przed bakteriami, wirusami oraz innymi szkodliwymi substancjami.

Jak zadbać o wysuszoną skórę?

Sucha i popękana skóra stóp potrzebuje wody i lipidów - i to we właściwych proporcjach. Lipidy chronią ją przed wysychaniem oraz utrzymują elastyczność i spójność naskórka. Środki nawilżające w postaci mocznika i gliceryny zapewniają jędrność i pomagają utrzymać funkcję ochronną skóry. W pielęgnacji wysuszonych stóp ważna jest zatem regularna aplikacja kremu, który zawiera te składniki. Preparatem szczególnie polecanym osobom borykającym się z problemem suchych i popękanych stóp jest Gehwol med Lipidro - Krem. To kosmetyk, który zawiera mocznik i glicerynę, a także olejek sandałowy i z awokado, które regulują zawartość wody i tłuszczu w skórze. W składzie kremu znalazł się także wyciąg z alg, który chroni przed utratą jędrności, alantoina wspomagająca regenerację naskórka oraz farnezol działający antybakteryjnie i przeciwzapachowo.

Gehwol med. Lipidro - Krem dostępny jest w aptekach, w cenie 33 zł za tubę 75 ml.


data ostatniej modyfikacji: 2015-07-16 09:44:52
Komentarze
Polityka Prywatności