Poznań, 2 września 2015 Piękne paznokcie po wakacjach

Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Kruche i łamliwe paznokcie po wakacjach to efekt ich wysuszenia przez słońce oraz częstego moczenia w morzu czy basenie. Wraz z końcem urlopu i wysokich temperatur warto odpowiednio zadbać o wizytówkę naszych dłoni i stóp. Ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz dostarczenie składników mineralnych, które poprawią kondycję paznokci. W tym celu warto sięgnąć po specjalistyczne produkty do ich pielęgnacji.

Problemy ze złą kondycją paznokci jest złożony. Może mieć na niego wpływ zarówno stan zdrowotny naszego organizmu, jak i czynniki zewnętrzne. Nie sprzyjają im detergenty i środki chemiczne, niskiej jakości preparaty do paznokci, źle wykonany manicure czy pedicure, a także nadmierna ilość promieni słonecznych i kąpieli w morskiej wodzie lub w basenie. Dwa ostatnie czynniki sprawiają, że z ich wzmożoną kruchością i łamliwością bardzo często borykamy się po wakacjach. Jak o nie zadbać, aby odzyskały swoją siłę i blask?

Potrójna pielęgnacja w walce ze złą kondycją paznokci

Paznokcie zniszczone przez czynniki zewnętrze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do walki z ich złą kondycją możemy wykorzystać dedykowane kremy, sztyfty oraz olejki. Wygodny w aplikowaniu sztyft, np. GEHWOL med. Sztyft do pielęgnacji paznokci, o kształcie mazaka bez problemu zmieści się w nawet najmniejszej torebce, więc możemy mieć go zawsze przy sobie i stosować podczas przerwy w pracy, czy nawet jazdy autobusem. Z Kremem pielęgnacyjnym do paznokci, który również znajdziemy w linii Gehwol med warto rozpoczynać dzień, natomiast Olejek pielęgnacyjny do paznokci z tej samej serii możemy aplikować podczas wieczornego relaksu.

Stosowanie każdego z tych trzech kosmetyków wskazane jest przy paznokciach kruchych i łamliwych. Przy systematycznej pielęgnacji przy pomocy kremu, olejku lub sztyftu paznokcie stają się elastyczne i powraca ich jedwabisty blask. Dodatkowo składniki antybakteryjne zawarte w preparatach zapobiegają powstawaniu zapalenia wału paznokciowego a zawartość clotrizazolu chroni przed grzybicą.

Cena Płynu do zmiękczania paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 28 zł. Cena Olejku pielęgnacyjnego do paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 38 zł. Cena Kremu pielęgnacyjnego do paznokci i skórek Gehwol, 15 ml, to ok. 37 zł. Preparaty dostępne są w aptekach oraz wybranych salonach kosmetycznych.


data ostatniej modyfikacji: 2015-09-04 14:45:46
Komentarze
Polityka Prywatności