Rozgrzej zimne dłonie i stopy

Gehwol Fusskraft_Kąpiel rozgrzewająca_koncentrat do kąpieli stóp
Kobieta/mężczyzna: dla kobiet, dla mężczyzn

Gdy temperatura na zewnątrz jest bliska zera wielu z nas zmaga się z nieprzyjemnym uczuciem zimnych dłoni i stóp. To problem, który dotyka nie tylko osoby borykające się z chorobami układu krążenia – jako jedną z najczęstszych przyczyn marznięcia kończyn podaje się bowiem także stres i niepokój, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji czy palenie papierosów. W walce z problemem pomogą nam kosmetyki, które mają właściwości rozgrzewające.

Skóra dłoni jest bardzo cienka, delikatna i pozbawiona tkanki tłuszczowej, dlatego nie jest w stanie sama poradzić sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, jakie panują zimą i zapewnić wystarczającej ochrony przed chłodem. Dłonie i stopy znajdują się również na samym końcu "listy oczekujących" na rozgrzanie - nasz układ krążenia w pierwszej kolejności dba bowiem o zapewnienie odpowiedniej temperatury narządom wewnętrznym. Dlatego, gdy marzną warto im pomóc poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków.

Papryka, imbir, kamfora, lawenda oraz rozmaryn - to składniki, które potrafią skutecznie przywrócić poczucie ciepła naszemu ciału. Znajdziemy je w Balsamie rozgrzewającym Gehwol, który dodatkowo zawiera olejek z owoców awokado, wosk pszczeli, lanolinę, aloes, mocznik i glicerynę, posiadające właściwości nawilżające i pielęgnujące suchą skórę, nadające jej wyczuwalną gładkość i jedwabistość. Zmarzniętym stopom przyda się także kąpiel z dodatkiem płynu rozgrzewającego Gehwol, który zawiera naturalne wyciągi z rozmarynu, papryki, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Dzięki nim pobudza ukrwienie i przemianę materii w skórze.

Co więcej możemy zrobić dla naszych marznących dłoni i stóp?

  • Zaczynajmy dzień zmiennym, ciepło-zimnym prysznicem, który pobudzi nasze krążenie i ukrwienie.
  • Masujmy dłonie i stopy wykorzystując do tego kremy rozgrzewające.
  • Nośmy obuwie odpowiednie do stanu pogody i temperatury wnętrza, w którym przebywamy - do pracy zabierajmy na przebranie lżejsze buty.
  • Dbajmy o to, aby buty, skarpetki czy zegarek nie uciskały naszego ciała, ponieważ mogą blokować prawidłowy przepływ krwi.
  • Starajmy się nie spędzać długich godzin bez zmiany pozycji, ale co jakiś czas wykonywać chociażby krótkie serie ćwiczeń.

data ostatniej modyfikacji: 2015-11-02 11:13:36
Komentarze
Polityka Prywatności