Dove nowe antyperspiranty

Kobieta/mężczyzna: dla kobiet

Idealny produkt do pielęgnacji okolicy pach, powinien łączyć w sobie właściwości dezodorantu, antyperspirantu oraz środka pomagającego w pielęgnacji i regeneracji delikatnej skóry nawet po depilacji. Takie są właśnie nowe antyperspiranty marki Dove.

Pocenie jest zjawiskiem fizjologicznym i stanowi istotny element regulacji temperatury organizmu. Pot składa się głównie z wody oraz niewielkiej ilości substancji tłuszczowych, białkowych i mineralnych. Początkowo jest bezwonny, dopiero po zmieszaniu się ze złuszczonym naskórkiem i wydzieliną gruczołów łojowych staje się dobrym podłożem do rozwoju bakterii obecnych na skórze, a ich produkty przemiany materii wydzielają charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

Okolica pach ze względu na duże zagęszczenie i aktywność gruczołów potowych, a także słabiej rozwiniętą podskórną tkankę tłuszczową jest bardziej narażona na czynniki drażniące. Większość kobiet ze względów higienicznych i estetycznych regularnie usuwa włosy w obrębie pach używając różnych metod. Środki chemiczne mogą wywołać uczulenia: zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie oraz wysuszenie i złuszczanie skóry. Stosowanie klasycznych maszynek do golenia jest najprostszą metodą radzenia sobie z niechcianymi włosami, ale stanowi też źródło dodatkowych podrażnień, uszkodzeń skóry i powstawania mikrourazów lub nawet skaleczeń przy zbyt mocnym nacisku ostrza golarki.

Klasyczne dezodoranty mają za zadanie neutralizować i pochłaniać charakterystyczny zapach potu, a antyperspiranty zmniejszają jego wydzielanie. Dezodoranty oprócz substancji zapachowych zawierają środki hamujące rozwój bakterii na powierzchni skóry, które są odpowiedzialne za rozkładanie potu. Środkami zmniejszającymi aktywność gruczołów potowych są sole glinowo–cyrkonowe lub chlorowodorek glinu, które pod wpływem wilgoci wytwarzają w ujściu gruczołu potowego żelowy czop bardzo powierzchownie blokujący przewód wyprowadzający. Czop żelowy jest potem powoli złuszczany wraz z otaczającym go naskórkiem.

Ze względu na specyfikę okolic pach i ich szczególne narażenie na podrażnia idealny produkt do pielęgnacji tego obszaru powinien łączyć w sobie właściwości dezodorantu, antyperspirantu oraz środka nawilżającego i pielęgnującego pomagającego utrzymać właściwy stan i jakość bariery ochronnej naskórka, a także wspomagającego mechanizmy odnowy i regeneracji skóry nawet po depilacji.

Antyperspiranty Dove łączą w sobie zalety kosmetyczne i skuteczność dezodorantu z aktywną pielęgnacją nawilżającą i regenerującą skórę pach. Wysoka skuteczność w hamowaniu wydzielania potu i powstawaniu przykrego zapachu do 24 godzin po użyciu, zapewniona jest dzięki zastosowaniu związków soli glinowo–cyrkonowych i chlorowodorku glinu. Zawartość ¼ kremu nawilżającego pomaga we właściwym magazynowaniu wody w naskórku, co odpowiada za prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry oraz zapobiega jej przesuszaniu i złuszczaniu. Substancje odbudowujące płaszcz lipidowy naskórka takie jak olej słonecznikowy, pozwalają na zachowanie silnej, ochronnej bariery zabezpieczającej przed podrażnieniami. Humektanty–dimethicon, gliceryna, PEG 8 – wchodzące w skład naturalnego czynnika nawilżającego, wbudowują się w warstwę rogową i przyciągając cząsteczki wody, wiążą je w naskórku nadając mu miękkość i gładkość. Nie zawiera drażniącego skórę alkoholu i nie powoduje przesuszania i złuszczania.

Wszystkie antyperspiranty Dove były testowane dermatologicznie dla potwierdzenia skuteczności działania w pielęgnacji wrażliwej skóry pod pachami.


Komentarze
Polityka Prywatności